Tiszta vizet öntünk a pohárba – környezettudatos gyerekdarabot mutat be a Magyar Színház
Tiszta vizet öntünk a pohárba – környezettudatos gyerekdarabot mutat be a Magyar Színház
Szemléletformáló, környezettudatos mesét állít színpadra a Magyar Színház. Az olvasópróbával elindult Hedry Mária: Tündér Míra című mesejátékának próbafolyamata a Magyar Színházban.
Hedry Mária író, költő harmadik színpadi művének fontos üzenete, hogy óvjuk meg természeti értékeinket, különösen a tiszta vizet. Az írónő elmondta: igazi népmesei hősök segítségével elevenedik meg Tündér Míra története, a jó és a rossz harca.
– Tündér Míra klasszikus mesejáték, Holnemvolt ország királyával, Tündér Rózsa királynéval, udvari bolonddal, gonosz varázslóval, halászlegénnyel, kígyóval, varanggyal. Érzékelhetjük ebben a történetben, az ember hogyan fosztja ki anyagi haszonért a természetet. Látjuk, hogy az önzés és kapzsiság miként fenyegeti az élővilágot. Ám mint a mesékben, van megoldás és jóra fordul az igazak sorsa. A történet tanulsága szerint mindez a valóságban is lehetséges, ha időben felhívjuk a gyermekek figyelmét a környezetünk megóvásának, illetve a feltétel nélküli hűség, az önfeláldozás, a bátorság és a valódi értékrend fontosságára – így ajánlja a szerző, Hedry Mária az előadást.
Juhász Róza Veszprém után a Magyar Színházban is színre viszi a mesejátékot. A két rendezés között a kapcsot Gáspár Kata jelenti, aki mindkét előadásban a címszerepet alakítja. A rendezőnő kiemeli, szórakoztatva is lehet komoly dolgokról beszélni.
“Naponta kapunk híreket olyan természeti jelenségekről, eseményekről, melyek valóban komoly figyelmeztetések az ember számára. Ott kell lépnünk, változtatnunk, ahol módunkban áll. Nekem most rendezőként, a Pesti Magyar Színházban adódott ez a lehetőség. Egy tündéri színdarabot mutatunk be, megfelelő komolysággal, igényes munkatársakkal és remek színészcsapattal. Hedry Mária meséje rendkívül komoly mondanivalót hordoz, de egyben képes arra is, hogy szórakoztassa kis közönségét. A veszprémi előadásokon azt tapasztaltam, hogy nem csak a gyerekek, hanem a felnőttek, szülők és tanárok is nagyszerűen érezték magukat. Reményeim szerint így lesz ez a Pesti Magyar Színházban is” – mondta el Juhász Róza, az előadás rendezője, akit A muzsika hangjában Frau Schmidt szerepében és a Chioggiai csetepaté “Citrom” Liberájaként láthat színpadon a Magyar Színház közönsége.
A szereposztás különlegessége, hogy Tahi József és Tóth Éva – akárcsak az életben – házaspárként szerepel. Az előadás során derűs pillanatokat okoz majd, ahogyan a játék és az élet összecseng egymáshoz intézett mondataikban. A királyt és királynőt alakító Benkő Nóra és Tóth Sándor pedig a királyság mellett a Pesti Magyar Színiakadémiát is együtt kormányozza.
- Hedry Mária és Benkő Nóra
- Gáspár Kata
- Tóth Éva és Horváth Anna
- Jegercsik Csaba
- Cortés Sebastián és Gyulai Júlia
- Tóth Sándor
- Benkó Nóra
- Tahi József
Fotó: Kozma János
Ami még érdekelheti

A NAGY MAGYAR KULTÚRA NAPI KVÍZ
A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le egy nagyobb kéziratcsomag...
Bővebben
Színházunk 2023. január 5. és február 28. között zárva tart
Tisztelt Közönségünk! Sajnálattal értesítjük Önöket, hogy a 2023. január eleji nemvárt kazánházi karbantartás okozta kényszerszünetünk minden igyekezetünk ellenére a vártnál tovább elhúzódik. Így színházunk 2023. január 5. és február...
BővebbenSzínházunk 2023. január 1 – január 9. között zárva tart
Tisztelt Közönségünk! Sajnálattal értesítjük Önöket, hogy nemvárt kazánházi karbantartás miatt színházunk 2023. január 1 – január 9. között zárva tart. A műszaki hibák a decemberi előadásaink zökkenőmentes megtartását nem veszélyeztetik, ugyanis...
Bővebben