Rólunk_archiv
Rólunk_archiv
Az előadásokhoz kapcsolódó foglalkozások célja, hogy nézőink az előadások után együtt beszélgetve, játszva dolgozzák fel a színházi élményt. A dráma és a színház eszközeit kínáljuk véleményük, problémáik megfogalmazásához, remélve, hogy a játék valódi közösségi élménnyé teszi a színházlátogatást.
A világjárvány miatti korlátozások okán az eddig megszokott működési mechanizmusokat újragondolva az iskolai csoportok kedvenc előadásaihoz kapcsolódó színházpedagógiai foglalkozásainkból egyedülálló módon 23-27 perces interaktív online foglalkozásokat hoztunk létre. Célunk az volt, hogy minden korosztály számára elérhetővé tegyük a streaming előadásokhoz az e-színházpedagógiai foglalkozások lehetőségét. Ezen a különleges utazáson nem hagyjuk Önöket magukra!
E-foglalkozásainkhoz tanári segédanyagot kapcsoltunk, azzal a céllal, hogy iránymutatást adjunk, valamint drámapedagógiai eszközt kínáljunk ahhoz, hogy a választott e-színházpedagógiai foglalkozásainkat, hogyan tudják tanórai keretek között használni.
Programokat képzett színházpedagógusok, Hábermann Lívia és Tóth Cecília tervezik és vezetik.
A foglalkozásokat meghatározott korosztályoknak, évfolyamoknak osztályoknak, vagy egymást ismerő közösségeknek tervezzük és ajánljuk. Kérjük, a megjelölt korhatárokat vegyék figyelembe a jelentkezésnél!
A Pesti Magyar Színházban megkülönböztetett figyelmet fordítunk a gyermek és ifjúsági korosztályra, Színházpedagógiai Programunkban igyekszünk a fiatal közönség minél tágabb körét megszólítani, a kisiskolás korosztálytól a fiatal felnőttekig…
A színház repertoárjában olyan előadások is bőven megtalálhatók, amelyek kifejezetten a fiatalok nyelvén, a fiatalok élethelyzeteivel foglalkoznak.
Előadásaink többségéhez kapcsolódik színházpedagógiai foglalkozás, melyek az előadásban felmerülő életkori problémákra fókuszálnak, alapvetően döntési helyzetekre épülve kínálnak színházi jellegű szerepjátékot és közös gondolkodást a résztvevők számára.
Színházpedagógiai foglalkozásaink alkalmával a közös játék és gondolkodás elindításához rendelkezünk témákkal és kérdésekkel, ám kész válaszaink nincsenek, a problémák körbejárása során a válaszokat a résztvevők együtt keresik és reményeink szerint segítségünkkel meg is találják.
Fontosnak tartjuk, hogy a színházpedagógiai foglalkozásaink és projektjeink fókuszai és tanulási területei jól behatárolhatóak, értelmezhetőek és akár iskolai tanmenethez is kapcsolhatóak legyenek.
Tájékoztatást a SZERVEZÉSI IRODA munkatársai adnak, a következő elérhetőségeken:
E-mail: szervezes@mszinhaz.hu
Iroda:
1061 Budapest, Dalszínház utca 10. (Jegyiroda)
Nyitvatartás: Hétfőtől-péntekig: 10.00-18.00 óráig
Telefon: +36 1 226 1613
Telefonszámok:
Bak Mónika | közönségszervező | +36 70 618 8449 |
Mire jó a színházpedagógia?
Maczák Ibolya írásai MIRE TANÍT A SZÍNHÁZ címmel itt olvashatók:
Ami még érdekelheti

Szlovákiai turnéra indult a Magyar Színház Babaszínháza!
2023. novemberében 4 nap alatt 6 szlovákiai helyszínre látogat el a Magyar Színház babaszínházi formátuma. A Leporelló sorozat két produkciója, a Hangora és a Herfli a határon túl is nagy...
Bővebben
Karácsonyi ajándékutalvány – Ajándékozz élményt a Magyar Színházzal!
Szerezz valódi élményt szeretteidnek az ünnepi időszakban is! A Varázslat évadában különleges, szabad felhasználású Mézi karácsonyi ajándékutalvánnyal kedveskedünk szeretett közönségünknek! Utalványaink segítségével nem csak karácsonyra ajándékozható örök élmény, a többféle...
Bővebben
Ezeregy éjszaka interjúsorozat – Alida és Jázmin szerepében Molnár Janka
2023. november 3-5. között mutatta be a Pesti Magyar Színház Geszti Péter – Monori András – Tasnádi István EZEREGY ÉJSZAKA című worldmusicaljét, amely kőszínházban elsőként a Hevesi Sándor téri teátrumban...
Bővebben