Pletyka face-ek 1.

Pletyka face-ek 1.

ÜDV A PLETYKA FACE-EKBEN!

Ahogy ígértük, elkezdjük közölni Bede-Fazekas Anna kedves történeteit a színházunk életéből!
Olvassátok szeretettel!

A number one, akiről ma sztorizok, Agárdy Gábor, egyszerűen, mert csakis ő lehet az első. Gabi bácsi örmény származású volt, nagyon jóképű pasi, markáns arcéllel… és a szeme! A szeme huncutul mosolygott. Csibész volt és úriember. Fantasztikus színész! Először egy rádiókabaré felvételén találkoztunk, ezeket mindig közönség előtt vették fel, aztán “megvágták” az anyagot, így adta le a rádió. A kollégák, s jómagam is gyakoroltuk a szöveget, egy – egy nehezebben ejthető szót többször is artikuláltunk, hogy flottul menjen. Gabi bácsi egy piros ceruzával szavakat húzott alá. Kérdeztem, ezt most miért? Válasz: Mert ezeket fogom elrontani! Jött a felvétel, a közönség dőlt a röhögéstől, mikor Gabi bácsi furfangos bakijait hallotta, beletapsolt, óriási sikere volt. A bakikat aztán kivágták, de Gabi bácsi tapsai benne maradtak. Huncutkodott, de imádtuk. Ez az ő találmánya volt, más nem is használta soha.

És egy másik történet. Itt a Hevesin, játszottuk a My fair lady c. musicalt. Ő Doolittle -t, óriási sikerrel, én Pearcenét. Szerepem szerint rajongva szeretem Higgins professzort, reménytelenül. Nem nagy szerep, viszont sokat lehet ücsörögni a büfében. Volt egy jelenetem, mikor tálcán röviditalt hozok a Higginsre váró ezredesnek, aki megkérdi, hol a professzor, mire én azt válaszolom: ” Átszaladt a minisztériumba!” Egyébként, ebben a darabban mindig csak be, meg kirohantam a színpadról, hogy ne zavarjam a többieket. Egyik előadáson Gabi bácsi félrehúzott a takarásban: a következőt fogod csinálni. Nyílik az ajtó. Bemész. Lassan, jössz előre, mert nálad a tálca. Megállsz a színpad elején, középen.  Egyenesen előre nézel. Az életed kilátástalan. Felemeled a poharat és felhajtod a piát. A pia mar, érzed, ahogy leér a gyomrodba. Megrázkódsz. Most megszólal az ezredes, hol van a professzor. Megrémülsz. Rajtakaptak, hogy iszol. Hirtelen mozdulattal vissza a poharat és azt mondod: “Átszaladt a minisztériRUMba. Tapsos lesz. … és igaza volt. Gabi bácsi adott nekem egy poént és egy nyíltszíni tapsot.

Agárdy Gábor csodálatos ikonokat készített. Az egyik a Vatikánban található.

Ehhez kapcsolódik a mai kérdés: mi az ikon?

  1. Ákos 1998 albuma
  2. fa táblára festett szentkép
  3. kőből faragott kereszt

A válasz előttetek van a neten, küldjétek el a facebook oldalunkon! Jó megfejtést!

PÁ, HOLNAPIG!

 

Ami még érdekelheti

Jó estét nyár, jó estét szerelem – premier előtti sajtótájékoztató

Sajtótájékoztató keretében engedtünk betekintést április 17-én legújabb bemutatónk, Fejes Endre – Presser Gábor “Jó estét nyár, jó estét szerelem” zenés dráma hangulatába és kulisszatitkaiba.

Bővebben

Alkoss Szabadon pályázat, idén a Magyar Színházban is!

2024-ben újra megrendezésre kerül az Alkoss Szabadon gyerekrajz pályázat, az Alkoss Szabadon Fiatal Művészekért Alapítvány szervezésében, idén a Magyar Színház is a kezdeményezés mellé állt.

Bővebben

Nagybaczoni Nagy Katival, a Jó estét nyár, jó estét szerelem rendezőjével beszélgettünk

„Az időben kimondott jó szónál nincs nagyobb orvosság. Ennek a fiúnak az élete is egészen másképp alakulhatott volna hogyha valódi törődő szeretetet kap, hogyha csak egyszer van egy kéz, ami...

Bővebben