Ősbemutatóra készül a Pesti Magyar Színház

Ősbemutatóra készül a Pesti Magyar Színház

– Mérföldkő a Pesti Magyar Színház szakmai életében –

2022. február 24-25-én kerül bemutatásra Rojik Tamás Szárazság című nagysikerű ifjúsági regénye alapján készülő TIE[1] előadás a Pesti Magyar Színházban. A komplex színházi nevelési előadással a teátrum elsők között kíván színházi eszközök segítségével a klímaváltozás problémájával foglalkozni.

A Pesti Magyar Színház kiemelten fontosnak tartja, hogy előadásai ifjú közönségének színházi élményét tovább mélyítve a színházi nevelés eszközeivel hívja fel a figyelmet a globális problémákra, jelenségekre. A teátrum megkezdett munkájának következő állomása egy TIE előadás, mely nemcsak a színház szakmai életében új terület, hanem a fővárosi kőszínházi színházi nevelés terén is úttörőnek számít.

A Szárazság című TIE előadás elsősorban osztálytermi környezetben valósul meg.   A színház célja, hogy színházi nevelési szakemberek közreműködésével az alkotók olyan előadást hozzanak létre, melyben a színművészek  színházi élmény segítségével hívják közös gondolkozásra nézőiket a klímaváltozás problémájának kérdéskörében. A történet 2050-ben, Magyarországon játszódik. A világot a technológia magas szintje, valamint a természeti kincsek veszélyeztetettsége jellemzi. Az élet nagy része robotizált, szigorú szabályokhoz kötött. Főszereplőnk, Dani élete teljesen felfordul, amikor ráébred arra, hogy a világban uralkodó baj sokkal nagyobb annál, mint amit a társadalom láttatott vele. Osztálytársa, Anikó válik a szövetségesévé, s együtt indulnak el egy változásokkal teli úton.

A darab rendezője és írója Szivák-Tóth Viktor. Az előadást játszó színészek Barsi Márton, Horváth Anna, Keresztény Tamás, Lőrincz Nikol és Varga Fekete Kinga lesznek.

[1] TIE – Theatre in Education – színház a nevelésben. A TIE előadásokban a nevelési és a színházi szempontok egyszerre érvényesülnek. Mondanivalójuk fontos a társadalmi, erkölcsi, emberi problémák köré épülnek. A színház eszközeivel elkészített jelenetek és az interaktív munkafolyamatok révén megvalósuló feldolgozás dramaturgiailag szerves egységet képez.

Ami még érdekelheti

Különleges hangulatban zajlott a “Jó estét nyár, jó estét szerelem” című darab premierjéhez kapcsolódó sajtótájékoztató a Magyar Színházban.

Az esemény indításaként egyedi oldtimer autóval érkeztek a színház elé a darab főszereplői Jenes Kitti, Kusnyér Anna, Tóth Angelika és a színdarab főszereplője Pásztor Ádám. A színészek jelmezei és a...

Bővebben
Fotó: MH/Török Péter

Kicsi görög, vigyél engem Tanganyikába!

A Magyar Színház Stúdiószínpadán április 26-án bemutatják a Jó estét nyár, jó estét szerelem című musicalt. Cikk írója: Varga Klára Fejes Endre és Presser Gábor Jó estét nyár, jó estét...

Bővebben

Jó estét nyár, jó estét szerelem – premier előtti sajtótájékoztató

Sajtótájékoztató keretében engedtünk betekintést április 17-én legújabb bemutatónk, Fejes Endre – Presser Gábor “Jó estét nyár, jó estét szerelem” zenés dráma hangulatába és kulisszatitkaiba.

Bővebben